
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Metal |
| Dimension | 181.4 mm × 70 mm × 68 mm (7.14" × 2.75" × 2.68") |
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), Humidity 90% or less (no condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 3 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.0008 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | Color |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 104°, vertical FOV: 54°, diagonal FOV: 126° |
| Lens Mount | M16 |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart Light, Defective Pixel Correction |
| Frame Rate | TVI: 1080p@30fps, 1080p@25fps AHD: 1080p@30fps, 1080p@30fps CVI: 1080p@30fps, 1080p@25fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥120 dB |
| Image Enhancement | Yes |
| White Balance | ATW/MANUAL |
| White Light | AUTO/OFF |
| AGC | Support |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Protection | IP67 |