
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 3K CMOS |
| Max. Resolution | 2960 (H) × 1665 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s,NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°,Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Slow Shutter | Max. 16 times |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 6.1 W,*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera.,If a high-impedance cable is used (such as the 18 m extension cable in the kit package), a 15 VDC adapter is required. |
| Material | Metal |
| Dimension | 179 mm × 66 mm × 69.1 mm (7.05" × 2.6" × 2.72") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Supplement Light Range | IR: Up to 30 m,White Light: Up to 20 m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT/HIGHLIGHT |
| Image Settings | Saturation,Brightness,Contrast,Sharpness,Anti-banding,AGC |
| Frame Rate | TVI: 3K @20 fps/25 fps, 4 MP @25 fps/30 fps, 1080p @25 fps/30 fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | WDR,BLC,HLC,Global |
| Privacy Mask | 4 programmable polygon privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto,Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 112°, vertical FOV: 60°, diagonal FOV: 140° 3.6 mm, horizontal FOV: 90°, vertical FOV: 49°, diagonal FOV: 105° |
| Lens Mount | M12 |
| Pickup Distance | In a radius of up to 5 m |
| Amount | 1 |