
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS image sensor |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/20 s to 1/50,000 s NTSC: 1/20 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Light Alarm | Yes |
| Material | Plastic |
| Dimension | 68 mm × 70 mm × 179.8 mm (2.68" × 2.76" × 7.08") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% |
| Consumption | Max. 3.5 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR , Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 5 MP@20fps, 4 MP@25fps, 4 MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| White Balance | Auto/Manual |
| White Light | AUTO/OFF |
| AGC | Support |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 85.5°, vertical FOV: 63.8°, diagonal FOV: 110.7° 3.6 mm, horizontal FOV: 80.1°, vertical FOV: 63.8°, diagonal FOV: 105.9° |
| Lens Mount | M12 |