
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light ON |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | 24/7 Color Imaging |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Slow Shutter | Max. 16 times |
| Light Alarm | Solid Light Alarm (White Light) |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 4.2 W *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Metal |
| Dimension | 194.2 mm × 78 mm × 74.5 mm (7.65" × 3.07" × 2.93") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Supplement Light Type | White Light |
| Supplement Light Range | Up to 40 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT/HIGHLIGHT |
| Image Settings | Brightness, Contrast, Mirror, Defective Pixel Correction, Sharpness, Smart Light, Anti-Banding |
| Frame Rate | TVI: 1080p@25fps/30fps CVI: 1080p@25fps/30fps AHD: 1080p@25fps/30fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC, HLC, Global, HLS |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR/2D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 106°, vertical FOV: 56°, diagonal FOV: 129° 3.6 mm, horizontal FOV: 83°, vertical FOV: 44°, diagonal FOV: 100° |
| Lens Mount | M12 |