
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Front cover: Metal,Main body: Plastic |
| Dimension | 88.6 mm × 81.3 mm × 224.7 mm (3.49" × 3.20" × 8.85" ) |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C (TVI output) |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ±25% |
| Consumption | Max. 4 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Sensor | 5.0 megapixel progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s,NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | Fixed Lens |
| Focal Length & FOV | 85.5° (2.8 mm), 80.1° (3.6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Settings | Brightness, Contrast, Sharpness, Saturation, DNR, Mirror |
| Frame Rate | PAL: 5 MP@20fps, 4 MP@25fps, 1080p@25fps,NTSC: 5 MP@20fps, 4 MP@30fps, 1080p@30fp |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | Auto/Manual |
| White Light | AUTO/OFF |
| AGC | Yes |
| Video Output | TVI only |
| Alarm | Yes |
| Protection | 1P67 |
| PIR Range | Angle: 110°, Range:11 m |