
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS image sensor |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/20 s to 1/50,000 s NTSC: 1/20 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 180°, Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Material | Front cover: Metal Main body: Plastic |
| Dimension | 88.6 mm × 81.3 mm × 224.7 mm (3.49" × 3.20" × 8.85") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% |
| Consumption | Max. 3.5 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 5 MP@20fps, 4 MP@25fps, 4 MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | Auto/Manual |
| White Light | AUTO/OFF |
| AGC | Support |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 91° (2.8 mm), 70° (3.6 mm), 45° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |