
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Material | Metal |
| Dimension | 82.6 mm × 77.1 mm × 220.4 mm (3.25" × 3.04" × 8.68") |
| Operating Condition | -40°C to 60°C (-40°F to140°F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power | 12 VDC±25%/PoC.at, Max. 5.4 W *You are recommended to use one power adapter for one camera, and use 2-pin power supply for long-distance power supply. |
| Supplement Light Type | White Light |
| Supplement Light Range | Up to 40 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Mirror, Sharpness, Anti-Banding, AGC |
| Frame Rate | 5 MP @ 20 fps, 4 MP @ 30 fps, 4 MP @ 25 fps, 1080p @ 30 fps, 1080p @ 25 fps |
| Day/Night Mode | Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | WDR, BLC, HLC, Global, HLS |
| Noise Reduction | 3D DNR/2D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 99.7°, vertical FOV: 72°, diagonal FOV: 139.8° 3.6 mm, horizontal FOV: 80.1°, vertical FOV: 58.6°, diagonal FOV: 106.2° |