
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | Color |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 90°, Rotation 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Material | Metal |
| Dimension | 82.6 mm × 77.1 mm × 220.4 mm (3.25" × 3.04" × 8.68") |
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), Humidity 90% or less (no condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power | 12 VDC ± 25%, Max. 4.9 W *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Supplement Light Type | White Light |
| Supplement Light Range | Up to 40m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart Light, AGC |
| Frame Rate | TVI: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps, 1080p@30fps, 1080p@25fps CVI: 4MP@30fps, 4MP@25fps AHD: 5MP@20fps, 4MP@30fps, 4MP@25fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC,HLC |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 99.7°, vertical FOV: 72°, diagonal FOV: 139.8° |
| Lens Mount | M16 |