
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @(F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°,Tilt: 0° to 90°, Rotation: 0° to 360° |
| Language | English |
| Operating Condition | -40°C to 60°C (-40°F to 140°F). Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Material | Metal |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø70 mm × 158.6 mm (Ø2.76" × 6.24") |
| Power | 12 VDC ± 25%, PoC.af. Max. 2.9 W,*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Supplement Light Range | Up to 20 m |
| Frame Rate | PAL: 1080p @ 25 fps NTSC: 1080p @ 30 fps |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| White Balance | Auto/Manual |
| Image Enhancement | DWDR, BLC, HLC, Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Image Settings | Brightness, Smart IR, Sharpness, AGC |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | Fixed focal lens, 2.8 mm and 3.6 mm optional |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 101°, vertical FOV: 56°, diagonal FOV: 118° 3.6 mm, horizontal FOV: 78°, vertical FOV: 42°, diagonal FOV: 92° |
| Lens Mount | M12 |