
Hikvision
0,00 ₼
| Power | 12 VDC ±25%/PoC.af, max. 3.6 W |
| Material | Metal |
| Dimension | 58 mm × 61 mm × 163 mm (2.28" × 2.40" × 6.42") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Image Sensor | 2.0 megapixel progressive scan CMOS |
| Min. Illumination | 0.005 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt:0 to 90°, Rotate: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Slow Shutter | Max. 16 times |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm and 6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 103.5° 3.6 mm, horizontal FOV: 82.6° 6 mm, horizontal FOV: 54.4° |
| Lens Mount | M12 |
| Supplement Light Range | Up to 30 m |
| Image Settings | Brightness;Mirror;Smart IR;Sharpness |
| Frame Rate | PAL: 1080P@25fps NTSC: 1080P@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥120 dB |
| Image Enhancement | WDR;BLC |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Protection | IP67 |