
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 megapixel progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt:0° to 180°, Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Power | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. , Max. 5.8 W |
| Material | Metal |
| Dimension | 81.9 mm × 86.7 mm × 217.9 mm (3.22" × 3.41" × 8.58") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 60 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Settings | Brightness;Sharpness;Mirror;Smart IR;AGC |
| Frame Rate | TVI: 5 MP@20 fps, 4 MP@25 fps/30 fps, 1080p@25 fps/30 fps AHD: 5 MP@20 fps, 4 MP@25 fps/30 fps CVI: 4 MP@25 fps/30 fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC;WDR |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS;1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm, 8 mm, 12 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 98° (2.8 mm), 78° (3.6 mm), 48° (6 mm), 37° (8 mm), 23° (12 mm) |
| Lens Mount | M12 |