
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 megapixel progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.003 Lux@(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 180°, Rotation: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 5.8 W *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Metal |
| Dimension | 58 mm × 61 mm × 158.6 mm (2.28" × 2.40" × 6.42") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 30 m |
| Image Settings | Brightness;Sharpness;Mirror;Smart IR;AGC |
| Frame Rate | TVI: 2 MP@25 fps, 2 MP@30 fps, 4 MP@25 fps, 4 MP@30 fps, 5 MP@20 fps AHD: 4 MP@25 fps, 4 MP@30 fps, 5 MP@20 fps CVI: 4 MP@25 fps, 4 MP@30 fps CVBS: PAL, NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS;1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 98° (2.8 mm), 78° (3.6 mm), 48° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |