
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 4K CMOS |
| Max. Resolution | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/15 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 90°, Rotation: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Power | 12 VDC ± 25%, 0.4 A, max. 4.8 W,*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Plastic |
| Dimension | 138.8 mm × Ø70 mm (5.46" × Ø2.76") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Range | IR : Up to 25 m White Light : Up to 20 m |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 8 MP @12.5 fps, 8 MP @15 fps, 4 MP @25 fps, 4 MP @30fps, 2 MP @25 fps, 2 MP @30 fps AHD: 8MP@15fps CVI: [email protected], 8MP@15fps CVBS: PAL/NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | DWDR/BLC/HLC/Global |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm and 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 108°, vertical FOV: 59°, diagonal FOV: 127° 3.6 mm, horizontal FOV: 88°, vertical FOV: 44°, diagonal FOV: 105° |
| Lens Mount | M12 |