
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Frame Rate | TVI: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1920 × 1080 @ 25 fps AHD: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVI: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVBS: PAL/NTSC |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Lens Mount | Φ14 |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 90°, Rotation: 0 to 360° |
| Power | 12 VDC ± 25%, Max. 5 W |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Material | Front cover: Metal, Main body: Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | 83.3 mm × 78.2 mm × 256.4 mm (3.2" × 3" × 10") |
| Supplement Light Range | IR: Up to 40 m |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| White Balance | Auto/Manual |
| Image Enhancement | DWDR,BLC,HLC,Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Image Settings | Brightness, Smart IR, Sharpness, AGC |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.7 mm to 13.5 mm varifocal lens |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 100° to 30°, vertical FOV: 52° to 17°, diagonal FOV: 116° to 34.5° |