Hikvision
0,00 ₼
| Operating Condition | -40 °C – 60 °C (-40 °F – 140 °F), Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC±15% |
| Power Consumption | Max. 5W |
| Protection Level | IP66 |
| IR Range | Up to 40m |
| Dimensions | Φ130.54 × 102.4mm (Φ5.1” × 4.0”) |
| Lens | Angle of view: 29.3°-92° |
| Lens Mount | φ14 |
| Day & Night | ICR |
| Synchronization | Internal synchronization |
| Angle Adjustment | Pan: 0 - 360°, Tilt: 0 - 75°, Rotation: 0 - 360° |
| Effective Pixels | 1280(H)*960(V) |
| S/N Ratio | >62dB |
| Image Sensor | 1.3MP CMOS Image Sensor |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Frame Rate | 720p@25fps/720p@30fps |
| Min. illumination | 0.01 Lux @ (F1.2,AGC ON),0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/25(1/30)s to 1/50,000s |
| Video Output | 1 Analog HD output |