
Hikvision
0,00 ₼
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.02 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Language | English |
| Operating Condition | -40°C to 60°C (-40°F to 140°F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Material | Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø 89.9 mm × 70.1 mm (Ø 3.54" × 2.76") |
| Power | 12 VDC ± 25%, Max. 3.5 W |
| Supplement Light Range | Up to 20 m |
| Frame Rate | TVI: 1080 p @25 fps/30 fps AHD: 1080 p @25 fps/30 fps CVI: 1080 p @25 fps/30 fps CVBS: PAL/NTSC |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| White Balance | Auto |
| Image Enhancement | DWDR, BLC, Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Image Settings | Brightness, Mirror, Smart IR, Sharpness, AGC |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm Fixed Lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 96.9°, vertical FOV: 52.8°, diagonal FOV: 115.6° 3.6 mm, horizontal FOV: 76.9°, vertical FOV: 40.6°, diagonal FOV: 92.0° |
| Lens Mount | M12 |