
Hikvision
0,00 ₼
| Power | Consumption Max. 4 W |
| Material | Plastic |
| Dimension | Φ 98 mm × 65.4 mm (3.86" × 2.57") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), Humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ±15% |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Sensor | 2 MP CMOS Image Sensor |
| Max. Resolution | 1920 (H) ×1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.2,AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/25 (1/30) s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 350°, Tilt: 0° to 70°, Rotation: 0° to 350° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 3.6 mm 2.8 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 103° (2.8 mm), 82.2° (3.6 mm), 54° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps,NTSC: 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Smart/color/BW(Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | DWDR |
| Image Enhancement | BLC |
| AGC | Low/middle/high |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |