
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Plastic |
| Dimension | Φ 89.9 mm × 70.1 mm (3.54" × 2.76") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), Humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Language | English, Chinese |
| Power Supply | 12 VDC±15% |
| Consumption | Max. 4 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Sensor | 2MP CMOS image sensor |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.2,AGC ON),0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/25 (1/30) s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 3.6 mm, 2.8 mm, 6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 103° (2.8 mm), 82.2° (3.6 mm), 54° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps,NTSC: 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Smart/color/BW(Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | DWDR |
| Image Enhancement | BLC |
| AGC | Low/middle/high |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |