
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Plastic |
| Dimension | Ø 136 mm × 102 mm (Ø 5.35" × 4.02") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140°F), humidity 90% or less (non-condensation) |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 15%/PoC.af |
| Consumption | Max. 4 W |
| IR Range | Up to 30 m |
| Image Sensor | 2 MP progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux@(F1.4, GC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 340°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 355° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm to 12 mm |
| Focal Length & FOV | 105.2 ° to 32.8 ° |
| Lens Mount | Φ14 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps NTSC: 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Smart/color/BW(Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | DWDR |
| Image Enhancement | BLC |
| AGC | Low/middle/high |
| Video Output | 1 HD analog output |