
Hikvision
0,00 ₼
| Power | 12 VDC ±15%/PoC.af, max. 4.1 W |
| Material | Metal |
| Dimension | Ø 145.3 × 124.2 mm (Φ 5.72" × 4.89") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Language | English |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.4, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 355° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | Varifocal lens, 2.8 mm to 12 mm |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 105.2° to 32.8° |
| Lens Mount | Φ14 |
| Supplement Light Range | Up to 40 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Settings | Brightness;Sharpness;Mirror;AGC |
| Frame Rate | PAL: 1080p @ 25 fps NTSC: 1080p @ 30 fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP67, IK10 |