
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Plastic |
| Dimension | Ø 136 mm × 101.9 mm ( Ø 5.35" × 4.01") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C (TVI output) |
| Power Supply | 12 VDC ±15%, 24 VAC ±15% |
| Consumption | DS-2CE56H0T-ITZF: Max. 4.4 W,DS-2CE56H0T-AITZF: Max. 6.0 W |
| IR Range | Up to 40 m |
| Image Sensor | 5 MP CMOS image sensor |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s,NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 340°; Tilt: 0° to 75°; Rotate: 0° to 355° |
| Lens Type | 2.7 mm to 13.5 mm motorized vari-focal lens |
| Focal Length & FOV | 95.7° to 29.1° |
| Lens Mount | Φ 14 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | PAL: 5 MP@20fps, 4 MP@25fps, 1080p@25fps,NTSC: 5 MP@20fps, 4 MP@30fps, 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | DWDR |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | ATW/MWB |
| AGC | Support |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |