
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Metal |
| Dimension | 123.86 mm × 134.3 mm × 110.11 mm (4.88" × 5.29" × 4.38") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C (TVI output) |
| Power Supply | 12 VDC ±25%, PoC.at |
| Consumption | Max. 7.8 W |
| IR Range | Up to 40 m |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°; Tilt: 0° to 75°; Rotate: 0° to 360°
|
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.7 mm to 13.5 mm motorized vari-focal lens |
| Focal Length & FOV | 95.7° to 29.1°
|
| Lens Mount | Φ 14 |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, DNR, Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | PAL: 5 MP@20fps, 4 MP@25fps, 1080p@25fps NTSC: 5 MP@20fps, 4 MP@30fps, 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Image Enhancement | BLC |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Protection | IP67 |