
Hikvision
0,00 ₼
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux@(F1.38, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 340°, Tilt: 0 to 75°, Rotation: 0 to 355° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Power | 9.6 VDC to 14.4 VDC; 19.2 VAC to 28.8 VAC max. 8 W |
| Material | Plastic |
| Dimension | Φ 136 mm × 101.9 mm ( Φ 5.35" × 4.01") |
| Operating Condition | -40 °C to 50 °C (-40 °F to 122 °F), humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 60 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Settings | Brightness;Sharpness;Mirror;AGC |
| Frame Rate | TVI: 2 MP @ 25 fps, 2 MP @ 30 fps, 4 MP @ 25 fps, 4 MP @ 30 fps, 5 MP @ 20 fps AHD: 4 MP @ 25 fps, 4 MP @ 30 fps, 5 MP @ 20 fps CVI: 4 MP @ 25 fps, 4 MP @ 30 fps CVBS: PAL, NTSC |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | BLC |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output;Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | Varifocal lens, motor-driven lens, 2.7 to 13.5 mm |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 92.3° to 29.3° |
| Lens Mount | Φ14 |