
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67, IK10 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 355°, Tilt: 0 to 75°, Rotation 0 to 355° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Material | Metal |
| Dimension | 82.4 mm × Ø111 mm (3.2" × Ø4.4") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ±25%/PoC.af *You are recommended to use one power adapter for one camera, and use 2-pin power supply for long-distance power supply. |
| Consumption | Max. 2.6 W |
| IR Range | Up to 20 m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | 5 M @ 20 fps, 4 M @ 30 fps, 4 M @ 25 fps, 1080P @ 30 fps, 1080P @ 25 fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | DWDR, BLC, HLC, Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm and 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 93°, vertical FOV: 75°, diagonal FOV: 124° 3.6 mm, horizontal FOV: 77°, vertical FOV: 57°, diagonal FOV: 103° |
| Lens Mount | M12 |