
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67, IK10 |
| Image Sensor | 8.29 MP progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.003 Lux@(F2.4, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/15 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 355°; Tilt: 0° to 75°; Rotate: 0° to 355° |
| Power | 9.6 VDC to 14.4 VDC; 19.2 VAC to 28.8 VAC Max. 8.2 W |
| Material | Metal |
| Dimension | Ø 145.2 mm × 124.1 mm (Ø 7.1" × 4.9") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 60 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Settings | AGC;Brightness;Sharpness;Mirror;Smart IR |
| Frame Rate | TVI: [email protected], 8MP@15fps, 5MP@20fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 2MP@25fps, 2MP@30fps CVI: [email protected], 8MP@15fps AHD: [email protected], 8MP@15fps CVBS: 960H P/N |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Enhancement | WDR;BLC |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | Varifocal lens, motor-driven lens, 2.7 mm to 13.5 mm |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV 108.1° to 45.6° |
| Lens Mount | Φ14 |