
Hikvision
0,00 ₼
| Audio Function | Echo Cancellation, AI Noise Reduction, Automatic Gain Control |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5 s to 1/50,000 s,NTSC: 1/15 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 350°,Tilt: 0° to 100° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 10.5 W, *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. If a high-impedance cable is used (such as the 18 m extension cable in the kit package), a 15 VDC adapter is required. |
| Material | Plastic |
| Dimension | Ø123.7 mm × 110.8 mm (4.87" × 4.36") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Supplement Light Range | IR: Up to 25 m,White Light: Up to 20 m |
| Image Settings | Anti-banding, Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 1080p @25 fps/30 fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | DWDR, BLC, HLC, Global, HLS |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| White Balance | Auto, Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Alarm | Flashing Light Alarm (Red & Blue) |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 105°, vertical FOV: 59°, diagonal FOV: 127°; 3.6 mm, horizontal FOV: 87°, vertical FOV: 46°, diagonal FOV: 105° |
| Lens Mount | M12 |
| Pickup Distance | In a radius of up to 5 m |
| Amount | 1 |
| Rated Power | 2 W |
| Speaker Range | In a radius of up to 5 m |