
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Audio Function | Echo Cancellation, AI Noise Reduction, Automatic Gain Control |
| Image Sensor | 3K CMOS |
| Max. Resolution | 2960 (H) × 1664 (V) |
| Min. Illumination | 0.001 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/30 s to 1/50,000 s,NTSC: 1/15 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°,Tilt: 0° to 75°,Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 5.3 W, *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Main body: Metal; Enclosure: Plastic |
| Dimension | Ø110 mm × 102.7 mm (Ø4.3" × 4.0") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Supplement Light Range | IR: Up to 40 m,White Light: Up to 40 m |
| Image Settings | Anti-banding, Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 3K @10 fps/12.5 fps/20 fps/25 fps, 4 MP @25 fps/30 fps, 1080P @25 fps/30 fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | DWDR, BLC, HLC, Global |
| Noise Reduction | 3D DNR |
| White Balance | Auto, Manual |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 105.0°, vertical FOV: 62.5°, diagonal FOV: 129°; 3.6 mm, horizontal FOV: 90.0°, vertical FOV: 50.2°, diagonal FOV: 109° |
| Lens Mount | M12 |
| Pickup Distance | In a radius of up to 5 m |
| Amount | 1 |
| Rated Power | 2 W |
| Speaker Range | In a radius of up to 5 m |