
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 3K CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 2960 (H) × 1665 (V) |
| Min. Illumination | 0.0005 Lux @ (F1.0, AGC ON), 0 Lux with white light |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotate: 0° to 360° |
| Motion Detection | 4 programmable motion areas |
| Power | 12 VDC±25%, max. 7.8 W, PoC.at, *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. If a high-impedance cable is used (such as the 18 m extension cable in the kit package), a 15 VDC adapter is required. |
| Language | English |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Material | Main body: Metal, Enclosure: Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø109.98 mm × 98.27 mm (Ø4.33" × 3.87") |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Supplement Light Range | IR: Up to 40 m,White Light: Up to 40 m |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Frame Rate | 3K @20 fps, 4 MP @25 fps/30 fps, 1080p @25 fps/30 fps |
| Privacy Mask | 4 programmable privacy masks/8programmable privacy masks |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT/HIGHLIGHT |
| AGC | Yes |
| White Balance | Auto/Outdoor/Global/Manual |
| Image Enhancement | HLS;Global;HLC;BLC;WDR |
| Noise Reduction | 3D DNR/2D DNR |
| Image Settings | Smart Light;Mirror;Contrast;Brightness;Anti-Banding |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm and 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 105°, vertical FOV: 59°, diagonal FOV: 139° 3.6 mm, horizontal FOV: 80°, vertical FOV: 49°, diagonal FOV: 105° |
| Lens Mount | M12 |