
Hikvision
0,00 ₼
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.02 Lux @ (F2.5, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Language | English |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 1.8 W |
| Operating Condition | -40°C to 60°C (-40°F to 140°F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Material | Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø 84.6 mm × 78.9 mm (Ø 3.33" × 3.11") |
| Supplement Light Range | Up to 20 m |
| Frame Rate | TVI: 1080p @25 fps/30 fps |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| White Balance | Auto |
| Image Enhancement | BLC,HLC,Global,DWDR |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Image Settings | Brightness,Contrast,Anti-banding,Sharpness |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm Fixed Lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 91°, vertical FOV: 47°, diagonal FOV: 113° 3.6 mm, horizontal FOV: 73°, vertical FOV: 39°, diagonal FOV: 88° |
| Lens Mount | M12 |