
Hikvision
0,00 ₼
| Material | Plastic |
| Dimension | Φ 85.8 mm × 70 mm (Φ 3.38" × 2.76") |
| Operating Condition | ‘-40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | Up the coax, Protocol: HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Consumption | Max. 4.6 W |
| IR Range | Up to 30 m |
| Image Sensor | 2.0 megapixel progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 (H) ×1080 (V) |
| Min. Illumination | 0.005 Lux@(F1.2, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm |
| Focal Length & FOV | 106° (2.8 mm), 82° (3.6 mm), 51° (6 mm) |
| Lens Mount | M12 |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, 3D DNR, Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | PAL: 1080p@25fps NTSC: 1080p@30fps |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥ 120 dB |
| Image Enhancement | BLC, HLC |
| AGC | High/Medium/Low |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |