
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 2K CMOS |
| Max. Resolution | 2304 (H) × 1296 (V) |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50, 000 s; NTSC: 1/30 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0 to 360°, Tilt: 0 to 75°, Rotation: 0 to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Power | 12 VDC ± 25%, max. 3.9 W, *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Metal |
| Dimension | 80 mm × Ø85.1 mm (3.1" × Ø3.4") |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Range | IR : Up to 30 m White Light : Up to 20 m |
| Supplement Light Type | Smart,IR,White Light |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: 2K @20fps, 1080P @25fps/30fps AHD: 1080P @25fps/30fps CVI: 1080P @25fps/30fps CVBS: PAL/NTSC |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | DWDR/BLC/HLC/Global |
| White Balance | Auto/Manual |
| AGC | Yes |
| Day/Night Mode | Auto/Color |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV: 105°, vertical FOV: 60°, diagonal FOV: 129° 3.6 mm, horizontal FOV: 89°, vertical FOV: 47°, diagonal FOV: 107° |
| Lens Mount | M12 |
| Pickup Distance | In a radius of up to 5 m |
| Amount | 1 |