
Hikvision
0,00 ₼
| Image Sensor | 8.29 megapixel progressive scan CMOS |
| Max. Resolution | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/15 s to 1/50,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt:0° to 75°, Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Power | 12 VDC ±25%, max. 5.3 W *You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Material | Plastic |
| Dimension | Ø 70 mm × 159.8 mm (Ø 2.76" × 6.29" ) |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F), humidity: 90% or less (non-condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | Up to 30 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| Image Settings | Brightness;Sharpness;AGC |
| Frame Rate | TVI: [email protected], 8MP@15fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 2MP@25fps, 2MP@30fps CVI: [email protected], 8MP@15fps AHD: [email protected], 8M@15fps CVBS: 960H P/N |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC;HLC |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| White Balance | Auto/Manual |
| Video Output | 1 HD analog output;Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.8 mm, 3.6 mm, 6 mm fixed focal lens |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 102.2° (2.8 mm), 79° (3.6 mm), 50.8° (6 mm) |
| Lens Mount | M16 |