
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Frame Rate | PAL: 1080p @ 25 fps NTSC: 1080p @ 30 fps |
| Day & Night | ICR |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Lens Mount | Φ14 |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Power | 12 VDC ± 25%, PoC.at. Max. 5 W,*You are recommended to use one power adapter to supply the power for one camera. |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Material | Main body: Metal, Enclosure: Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø120.1 mm × 105.1 mm (Ø4.73" × 4.14") |
| Supplement Light Range | IR: Up to 40 m |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| White Balance | Auto/Manual |
| Image Enhancement | DWDR,BLC,HLC,Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Image Settings | Brightness, Smart IR, Sharpness, AGC |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | Varifocal lens, manual adjustment, 2.7 mm to 13.5 mm optional |
| Focal Length & FOV | Horizontal FOV: 98° to 30°, vertical FOV: 52° to 17°, diagonal FOV: 116° to 35° |