
Hikvision
0,00 ₼
| Image Sensor | 2 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Resolution | 1920 (H) × 1080 (V) |
| Frame Rate | TVI: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1920 × 1080 @ 25 fps AHD: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVI: 1920 × 1080 @ 30 fps, 1080P @ 25 fps CVBS: PAL/NTSC |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Lens | 2.7 mm to 13.5 mm varifocal lens |
| Field of View | Horizontal FOV: 100° to 30°, vertical FOV: 52° to 17°, diagonal FOV: 116° to 34.5° |
| Lens Mount | Φ14 |
| Day & Night | ICR |
| WDR (Wide Dynamic Range) | Digital WDR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| IR Range | Up to 40 m |
| Operating Conditions | -40°C to 60°C (-40°F to 140°F), Humidity: 90% or less (non-condensing) |
| Power Supply | 12 VDC ± 25% |
| Consumption | Max. 5 W |
| Protection Level | IP67 |
| Material | Main body: Metal, Base&Enclosure: Plastic |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | Ø 120 mm × 105.1 mm ( Ø 4.72" × 4.16") |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Image Mode | STD/HIGH-SAT |
| AGC | Yes |
| White Balance | Auto/Manual |
| AE (Auto Exposure) Mode | BLC;HLC;Global;DWDR |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Function | Brightness;Sharpness;Smart IR |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |