
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 5 MP CMOS |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Max. Resolution | 2560 (H) × 1944 (V) |
| Frame Rate | 5 M @ 20 fps, 4 M @ 30 fps, 4 M @ 25 fps, 1080p @ 30 fps, 1080p @ 25 fps |
| Min. Illumination | 0.01 Lux @ (F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/25 s to 1/50,000 s;NTSC: 1/30 s to 1/50,000 s |
| Lens Mount | Φ14 |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°, Tilt: 0° to 75°, Rotation: 0° to 360° |
| Power | 12 VDC±15%/PoC.at, Max 8.4 W *You are recommended to use one power adapter for one camera, and use 2-pin power supply for long-distance power supply. |
| Operating Condition | -40 °C to 60 °C (-40 °F to 140 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| Material | Metal |
| Communication | HIKVISION-C |
| Dimension | 123.87 mm × 110.24 mm × 134.3 mm (4.87" × 4.34" × 5.29") |
| Supplement Light Range | IR: Up to 40 m |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| White Balance | Auto/Manual |
| Image Enhancement | DWDR,BLC,HLC,Global |
| Noise Reduction | 2D DNR |
| Language | English |
| Image Settings | Brightness, Smart IR, Sharpness, AGC |
| Video Output | 1 HD analog output |
| Lens Type | 2.7 mm to 13.5 mm motorized varifocal lens |
| Focal Length & FOV | horizontal FOV: 95° to 26°, vertical FOV: 72° to 20°, diagonal FOV: 126° to 33° |