
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP67 |
| Image Sensor | 8.29 MP CMOS |
| Max. Resolution | 3840 (H) × 2160 (V) |
| Min. Illumination | 0.003 Lux@(F2.4, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Shutter Time | PAL: 1/12.5s to 1/50, 000 s NTSC: 1/15 s to 1/50, 000 s |
| Day & Night | ICR |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 360°; Tilt: 0° to 75°; Rotate: 0° to 360° |
| Signal System | PAL/NTSC |
| Material | Metal |
| Dimension | 134.3 mm × 123.86 mm × 110.24 mm (5.29" × 4.88" × 4.34") |
| Operating Condition | -40° C to 60° C (-40° F to 140° F), Humidity 90% or less (no condensation) |
| Communication | HIKVISION-C |
| Language | English |
| Power Supply | 12 VDC ± 20%, 24 VAC ± 20% |
| Consumption | Max. 11 W |
| IR Range | Up to 60 m |
| Image Parameters Switch | STD/HIGH-SAT |
| Image Settings | Brightness, Sharpness, Mirror, Smart IR |
| Frame Rate | TVI: [email protected], 8MP@15fps, 5MP@20fps, 4MP@25fps, 4MP@30fps, 1080P@25fps, 1080P@30fps AHD: [email protected], 8MP@15fps CVI: [email protected], 8MP@15fps CVBS: P/N |
| Day/Night Mode | Auto/Color/BW (Black and White) |
| Wide Dynamic Range (WDR) | ≥130 dB |
| White Balance | ATW/MANUAL |
| AGC | Support |
| Video Output | Switchable TVI/AHD/CVI/CVBS |
| Lens Type | 2.7 mm to 13.5 mm motorized varifocal lens |
| Focal Length & FOV | 108.1° to 45.6° |
| Lens Mount | Φ14 |