
Hikvision
0,00 ₼
| RF | CE-RED: EN 301489-1 V2.1.1 (BT or 2.4G), EN 301489-17 V3.1.1 (BT or 2.4G), EN 300328 V2.1.1 (BT or 2.4G), EN 62311: 2008 (BT or 2.4G) *CE certification is only for the device sold in the European region. |
| EMC | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, IC: ICES-003: Issue 7, KC: KN32: 2015, KN35: 2015 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017, BIS: IS 13252 (Part 1): 2010/IEC 60950-1: 2005 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Protection | IP66: IEC 60529-2013 |
| Audio Compression | G.711ulaw |
| Audio Bit Rate | 64 Kbps(G.711ulaw) |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Battery Type | Lithium |
| Battery Voltage | DC 6 V to DC 8.4 V |
| Capacity | 9000 mAh (3.7 V) |
| Max. Charging Voltage | 8.4 V |
| Max. Output Voltage | 8.4 V |
| Operating Temperature | Charging: 0 °C to 45 °C (32 °F to 113 °F) Discharging: -20 °C to 55 °C (-4 °F to 131 °F) |
| Battery Life | More than 800 cycles |
| Image Sensor | 1/3" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.2, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| DORI | 2.8 mm D: 63.9 m, O: 25.4 m, R: 12.8 m, I: 6.4 m 4 mm D: 77.6 m, O:30.8 m, R: 15.5 m, I: 7.8 m |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)) |
| Linkage | Upload to FTP/NAS/memory card,notify surveillance center,trigger recording,trigger capture,audible warning |
| Power | 12 V, 0.75 A |
| Material | Plastic |
| Dimension | 208 mm × 131 mm × 282.7 mm (8.2" × 7.0" × 11.1") |
| Package Dimension | 386 mm × 201 mm × 225 mm (15.2" × 7.9" × 8.9") |
| With Package Weight | Approx. 5400 g (11.9 lb.) |
| General Function | Mirror,flash log |
| Storage Conditions | -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Startup and Operating Conditions | 0 °C to 50 °C (32 °F to 122 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Supplement Light Type | IR,White Light |
| Supplement Light Range | Up to 30 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Image Settings | Saturation,brightness,contrast,sharpness,white balance |
| Day/Night Switch | Day,Night,Auto,Schedule |
| Image Enhancement | BLC,HLC,3D DNR |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| On-Board Storage | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB |
| Built-in Microphone | 1 built-in microphone |
| Built-in Speaker | 1 built-in speaker |
| Reset Key | Yes |
| Lens Type | Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV 95.7°, vertical FOV 51.7°, diagonal FOV 113.7° 4 mm, horizontal FOV 79.6°, vertical FOV 43.2°, diagonal FOV 93.2° |
| Lens Mount | M12 |
| Iris Type | Fixed |
| Aperture | F1.28 |
| Standard | LTE-FDD,LTE-TDD,UMTS |
| Frequency | EU:LTE-FDD: B1/3/5/7/8/20/28 LA:LTE-FDD: B2/3/4/5/7/8/28/66 |
| Uplink and Downlink Data Rate | EU: Cat 1, uplink: 5.1 Mbps, downlink: 10.3 Mbps, IN: Cat 1, uplink: 5.1 Mbps, downlink: 10.3 Mbps, LA: Cat 1, uplink: 5.1 Mbps, downlink: 10.3Mbps, NA: Cat 4, uplink: 50 Mbps, downlink:150 Mbps, JP: Cat 4, uplink: 50 Mbps, downlink:150 Mbps |
| SIM Card Type | Nano SIM |
| Simultaneous Live View | Up to 6 channels |
| API | ISAPI |
| User/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Client | Hik-Connect |
| Movement Range (Pan) | 0° to 340° |
| Movement Range (Tilt) | 0° to 80° |
| Pan Speed | Up to 20°/s |
| Tilt Speed | Up to 25°/s |
| Main Stream | 50 Hz: 12.5 fps {2560 x 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 15 fps (2560 x 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.265 Type | Main Profile |
| Bit Rate Control | CBR,VBR |