
Hikvision
0,00 ₼
| RF | CE-RED: EN 301489-1 V2.1.1(BT or 2.4G); EN 301489-17 V3.1.1 (BT or 2.4G); EN 300328 V2.1.1 (BT or 2.4G); EN 62311:2008 (BT or 2.4G) |
| EMC | CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021 |
| Safety | CB: IEC 62368-1: 2014+A11, CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 |
| Environment | CE-RoHS: 2011/65/EU, WEEE: 2012/19/EU, Reach: Regulation (EC) No 1907/2006 |
| Audio Type | Mono sound |
| Audio Compression | G.711(ulaw)/ AAC-LC |
| Audio Bit Rate | 64 Kbps (G.711ulaw)/16 to 64 Kbps (AAC-LC) |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Image Sensor | 1/2.8" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2304 × 1296 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F2.2, AGC ON),B/W: 0 Lux with IR |
| Shutter Time | 1/3 s to 1/100,000 s |
| Day & Night | IR cut filter |
| Angle Adjustment | Pan: 0° to 345°,tilt: 15° to 85° |
| DORI | 2.8 mm, D: 50 m, O: 20 m, R: 10 m, I: 5 m 4 mm, D: 63 m, O: 25 m, R: 12 m, I: 6 m |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)) |
| Linkage | Notify surveillance center,audible warning |
| Power | 5 VDC ± 5%, 1.6 A, Type-C |
| Material | Plastics |
| Dimension | Ø124.2 mm × 113 mm (Ø4.9" × 4.5") |
| Package Dimension | 165 mm × 155 mm × 126 mm (6.5" × 6.1" × 5.0") |
| With Package Weight | Approx. 680 g (1.5 lb.) |
| Storage Conditions | -10 °C to 40 °C (14 °F to 104 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| Startup and Operating Conditions | -10 °C to 40 °C (14 °F to 104 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| General Function | Heartbeat,mirror,password protection,anti-banding |
| Supplement Light Type | IR,White Light |
| Supplement Light Range | IR: up to 10 m White Light: up to 10 m |
| Smart Supplement Light | Yes |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| SNR | ≥ 52 dB |
| Day/Night Switch | Day,Night,Auto,Schedule |
| Image Enhancement | BLC,HLC,3D DNR |
| Image Settings | Saturation,brightness,contrast,sharpness,gain,white balance,adjustable by client software or web browser |
| Privacy Mask | 4 programmable polygon privacy masks, *Support one-click physical privacy mask. |
| Audio | 1 built-in microphone 1 built-in speaker |
| Reset Key | Yes |
| Lens Type | Fixed focal lens, 2.8 and 4 mm optional |
| Focal Length & FOV | 2.8 mm, horizontal FOV 106.4°, vertical FOV 58.4°, diagonal FOV 126.6° 4 mm, horizontal FOV 84°, vertical FOV 45.5°, diagonal FOV 101.1° |
| Lens Mount | M12 |
| Iris Type | Fixed |
| Aperture | F2.2 |
| Depth of Field | 2.8 mm: 0.9 m to ∞ 4 mm: 1 m to ∞ |
| Security | Password protection, complicated password, watermark, basic and digest authentication for HTTP, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, security audit log, host authentication (MAC address) |
| Client | Hik-Connect,HiLookVision |
| Simultaneous Live View | Up to 10 channels |
| Protocols | TCP/IP, ICMP, DHCP, DNS, HTTP, RTP, RTSP, NTP, IGMP, UDP, QoS |
| Main Stream | 50 Hz: 20 fps (2304 × 1296, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 20 fps (2304 × 1296, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 20 fps (768 × 432) 60 Hz: 20 fps (768 × 432) |
| Video Compression | Main stream: H.265, Sub-stream: H.265 |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 2 Mbps |
| H.265 Type | Main Profile |
| Bit Rate Control | CBR |
| Scalable Video Coding (SVC) | H.264 and H.265 encoding |
| Region of Interest (ROI) | 1 fixed region for main stream |
| Encryption Mode | WPA-PSK/WPA2-PSK |
| Wi-Fi Protocol | IEEE802.11b,IEEE802.11g,IEEE802.11n,IEEE802.11ax |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | 20/40 MHz |
| Modulation | 802.11b: DBPSK, DQPSK, CCK 802.11g: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM 802.11n: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM 802.11ax: BPSK, QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM |
| Transfer Rate | 11b: up to 11 Mbps 11n: up to 150 Mbps 11g: up to 54 Mbps 11ax: up to 114 Mbps |
| Wireless Range | Up to 50 m (The performance varies based on actual environment) |