
Hikvision
0,00 ₼
| Protocols | IPv4/IPv6,HTTP,HTTPS,QoS,FTP,SMTP,UPnP,DNS,DDNS,NTP,RTSP,RTP,TCP/IP,UDP,DHCP,Bonjour |
| API | Open Network Video Interface (Version 18.12, Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK, Hik-Connect |
| Power | 5 VDC, Micro USB, Max. 5.5 W; PoE (802.3af) |
| Dimension | 127 mm × 93.5 mm × 143 mm (5.00" × 3.68" × 5.63") |
| Material | Plastic |
| Operating Condition | -10 °C to 40 °C (-14 °F to 104 °F). Humidity 90% or less (non-condensing) |
| General Function | Mirror, password protection, watermark |
| Image Sensor | 1/2.7″ Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Min. Illumination | Color: 0.01 Lux @ (F2.0, AGC ON), B/W: 0.005Lux @(F2.0, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Focal Length | 2.8 to 12 mm |
| FOV | Horizontal FOV 90°, vertical FOV 48°, diagonal FOV 107° |
| Aperture | F2.0 |
| Supplement Light Type | IR |
| Supplement Light Range | IR Distance: up to 15 m |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Main Stream | 50 Hz: 60 fps (1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 60 fps (640 × 480, 640 × 360) |
| Video Compression | H.265, H.264, MJPEG |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Image Settings | Saturation, brightness, contrast, and sharpness adjustable by client software or web browser |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC, HLC, 3D DNR |
| Ethernet Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| On-board Storage | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 256 GB |
| Built-in Microphone | 1 built-in microphone |
| Built-in Speaker | 1 built-in speaker |
| SIFIRLA | Yes |
| Basic Event | Motion detection |
| Linkage | Upload to FTP/memory card, notify surveillance center, send email, audible warning |
| EMC | FCC SDoC (47 CFR Part 15, Subpart B); CE-EMC (EN 55032: 2015, EN 61000-3-2: 2019, EN 61000-3-3: 2013, EN 50130-4: 2011 +A1: 2014); |
| Safety | CB (IEC 60950-1:2005 + Am 1:2009 + Am 2:2013, IEC 62368-1:2014); CE-LVD (EN 62368-1:2014+A11:2017); |
| Environment | CE-RoHS (2011/65/EU); WEEE (2012/19/EU); Reach (Regulation (EC) No 1907/2006) |
| Protection | IP54 |
| Audio Compression | G.711alaw/G.711ulaw/G.722.1/G.726/MP2L2/AAC/PCM |
| Audio Bit Rate | AAC: 16 Kbps, 32 Kbps, 64 Kbps; MP2L2: 32 Kbps, 40 Kbps, 48 Kbps, 56 Kbps, 64 Kbps, 80 Kbps, 96 Kbps, 112 Kbps, 128 Kbps, 144 Kbps, 160 Kbps; G.711alaw: 64 Kbps |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Movement Range (Pan) | 0° to 350° |
| Movement Range (Tilt) | -15° to 100° |
| Pan Speed | Up to 20°/s |
| Tilt Speed | Up to 15°/s |