
Hikvision
0,00 ₼
| Protection | IP66 (IEC 60529-2013) |
| Audio Compression | G.711ulaw/AAC-LC |
| Audio Bit Rate | AAC-LC: 16 Kbps, 32 Kbps, 64 Kbps G.711ulaw: 64 Kbps |
| Audio Sampling Rate | 8 kHz/16 kHz |
| Environment Noise Filtering | Yes |
| Image Sensor | 1/2.7" Progressive Scan CMOS |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Min. Illumination | Color: 0.005 Lux @ (F1.6, AGC ON), B/W: 0.001Lux @(F1.6, AGC ON), 0 Lux with IR |
| Basic Event | Motion detection (support alarm triggering by specified target types (human and vehicle)),video tampering alarm,exception |
| Linkage | Notify surveillance center, send email, trigger recording, trigger capture, audible warning |
| Power | 12 VDC ± 25%, reverse polarity protection, 0.75 A, max. 9 W, Ø5.5 mm coaxial power plug *A switching adapter is included in the package. |
| Dimension | 131.9 mm × 163.9 mm × 312.6 mm (5.19" × 6.45" × 12,31") |
| Material | Plastic |
| Operating Condition | -30 °C to 40 °C (-22 °F to 104 °F). Humidity 95% or less (non-condensing) |
| General Function | Heartbeat,anti-banding,mirror,password protection,password reset via email |
| Language | English, Ukrainian |
| Supplement Light Type | IR, White Light |
| Supplement Light Range | IR distance: up to 25 m,White light distance: up to 25 m |
| IR Wavelength | 850 nm |
| Image Settings | Saturation, brightness, contrast, and sharpness adjustable by client software or web browser |
| Wide Dynamic Range (WDR) | Digital WDR |
| Image Enhancement | BLC, HLC, 3D DNR |
| Privacy Mask | 4 programmable rectangle privacy masks |
| Ethernet Interface | 1 RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet port |
| Built-in Microphone | 1 built-in microphone |
| On-board Storage | Built-in memory card slot, support microSD/microSDHC/microSDXC card, up to 512 GB |
| Built-in Speaker | 1 built-in speaker |
| Focal Length | 2.8 mm,4 mm |
| FOV | 2.8 mm, horizontal FOV 94°, vertical FOV 49°, diagonal FOV 114°,4 mm, horizontal FOV 70°, vertical FOV 35°, diagonal FOV 85° |
| Aperture | F1.6 |
| Protocols | IPv4/IPv6, HTTP, QoS, SMTP, NTP, RTSP, RTP, RTCP, TCP/IP, UDP, DHCP, Bonjour, SNMP, DNS, DDNS |
| API | ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T), ISAPI, SDK |
| User/Host | Up to 32 users 3 user levels: administrator, operator, and user |
| Security | Password protection, complicated password, watermark, basic and digest authentication for HTTP, WSSE and digest authentication for Open Network Video Interface, security audit log, host authentication (MAC address) |
| Client | Wired network: Hik-Connect, iVMS-4200 Wi-Fi: iVMS-4200 *Wi-Fi connection with Hik-Connect directly is not possible |
| Movement Range (Pan) | 0° to 345° |
| Movement Range (Tilt) | 0° to 80° |
| Pan Speed | Up to 25°/s |
| Tilt Speed | Up to 20°/s |
| Power-off Memory | Yes |
| Main Stream | 50 Hz: 20 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) 60 Hz: 20 fps (2560 × 1440, 1920 × 1080, 1280 × 720) |
| Sub-Stream | 50 Hz: 20 fps (768 x 432) 60 Hz: 20 fps (768 x 432) |
| Video Compression | H.265, H.264, MJPEG |
| Video Bit Rate | 32 Kbps to 8 Mbps |
| H.264 Type | Baseline Profile/Main Profile/High Profile |
| H.265 Type | Main Profile |
| Wi-Fi Protocols | IEEE802.11b, IEEE802.11g, IEEE802.11n, IEEE802.11ax |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.4835 GHz |
| Channel Bandwidth | 20/40 MHz |