Hikvision
0,00 ₼
| Network Storage | Built-in memory card slot, support Micro SD/SDHC/SDXC, up to 256 GB; NAS (NPS, SMB/ CIPS), ANR |
| Protocols | IPv4/IPv6, HTTP, HTTPS, 802.1x, Qos, FTP, SMTP, UPnP, SNMP, DNS, DDNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP/IP, UDP, IGMP, ICMP, DHCP, PPPoE, Bonjour |
| Aperture Range | F1.5 to F2.7 |
| FOV | Horizontal field of view: 96.7° to 31.6° (wide-tele) ,Vertical field of view: 51.1° to 17.7° (wide-tele) ,Diagonal field of view: 115.1° to 36.3° (wide-tele) |
| Focal Length | 2.8 to 12 mm, 4 × optical zoom |
| Working Distance | 10 mm to 1500 mm (wide-tele) |
| Zoom Speed | Approx. 2 s (optical lens, wide-tele) |
| Image Enhancement | BLC, HLC, defog, 3D DNR, regional exposure, regional focus |
| Main Stream | 50Hz: 25fps (2560 × 1440, 2048 × 1536, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 60Hz: 30fps (2560 × 1440, 2048 × 1536, 1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) |
| Max. Resolution | 2560 × 1440 |
| Sub-Stream | 50Hz: 25fps (704 × 576, 640 × 480, 352 × 288),60Hz: 30fps (704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) |
| Third Stream | 50Hz: 25fps (1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480, 352 × 288) ,60Hz: 30fps (1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) |
| Channel Bandwidth | 20/40MHz |
| Frequency Range | 2.4 to 2.483GHz |
| Protocol | DSSS/OFDM |
| Security | 64/128-bit WEP,WPA/WPA2,WPS |
| Transfer Rates | 11b:11Mbps; 11g:54Mbps; 11n:150Mbps |
| Wireless Range | 50 m |
| Wireless Standards | IEEE 802.11 b/g/n |