
Hikvision
0,00 ₼
| FOV | 59.8° to 2.0° (Wide-Tele) |
| Zoom Speed | Approx. 7.4 s (Optical Lens, Wide-Tele) |
| Working Distance | 10 mm to 1500 mm (wide-tele) |
| Aperture Range | F1.5 to F4.5 |
| Focal Length | 5.7 mm to 205 mm, 36× optical zoom |
| Sub-Stream | 50Hz: 25fps (704 × 576, 640 × 480, 352 × 288) 60Hz: 30fps (704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) |
| Max. Resolution | 1920 × 1080 |
| Main Stream | 50Hz: 25fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 50fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 60Hz: 30fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) 60fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720) |
| Third Stream | 50Hz: 25fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720, 704 × 576, 640 × 480, 352 × 288) 60Hz: 30fps (1920 × 1080, 1280 × 960, 1280 × 720, 704 × 480, 640 × 480, 352 × 240) |
| SVC | Yes |
| Image Sensor | 1/1.9" progressive scan CMOS |
| Min. Illumination | Color: 0.002 Lux @(F1.5, AGC ON) B/W: 0.0002 Lux @(F1.5, AGC ON) |
| White Balance | Auto/MWB/Auto-tracking/Indoor/Outdoor/Fluorescent Lamp/Sodium Lamp |
| Shutter Time | 1/1 s to 1/30,000 s |
| Day & Night | IR Cut Filter |
| Digital Zoom | 16× |
| Privacy Mask | 8 programmable privacy masks |
| Focus Mode | Auto/Semi-automatic/Manual |
| WDR | 120 dB |
| Movement Range (Pan) | 360° endless |
| Pan Speed | Configurable, from 0.1°/s to 300°/s, preset speed: 540°/s |
| Movement Range (Tilt) | From 0° to 90° (Auto Flip) |
| Tilt Speed | Configurable, from 0.1°/s to 240°/s, Preset Speed: 400°/s |
| Proportional Zoom | Yes |
| Presets | 300 |
| Patrol Scan | 8 patrols, up to 32 presets for each patrol |
| Pattern Scan | 4 pattern scans, record time over 10 minutes for each scan |
| Power-off Memory | Yes |
| Park Action | Preset/Pattern Scan/Patrol Scan/Auto Scan/Tilt Scan/Random Scan/Frame Scan/ Panorama Scan |
| PTZ Status Display | Yes |
| Preset Freezing | Yes |
| Scheduled Task | Preset/Pattern Scan/Patrol Scan/Auto Scan /Tilt Scan/Random Scan/Frame Scan/Panorama Scan/Dome Reboot/Dome Adjust/Aux Output |