
Hikvision
0,00 ₼
| IP Video Input | 8-ch |
| HDMI Output | 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080p/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| VGA Output | 1920 × 1080p/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| CVBS Output | 1-ch, BNC (1.0 Vp-p, 75 Ω), resolution: PAL: 704 × 576, NTSC: 704 × 480 |
| Incoming Bandwidth | 320 Mbps/256 Mbps |
| Audio Output | 1-ch, RCA (Linear, 1 KΩ) |
| Two-Way Audio | 1-ch, RCA (2.0 Vp-p, 1 k Ω) |
| Network Protocol | TCP/IP, DHCP, Hik-Connect, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, iSCSI, UPnP™, HTTPS |
| Remote Connection | 32 |
| Network Interface | 1 RJ-45 10/100/1000 Mbps self-adaptive Ethernet interface |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50 to 60 Hz |
| Consumption | ≤15 W (without enabling PoE) |
| Working Temperature | -10 °C to 55 °C (14 °F to 131 °F) |
| Working Humidity | 10 to 90 % |
| Dimension (W × D × H) | 385 × 315× 52 mm (15.2" × 12.4" × 2.0") |
| SATA | 2 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 8TB capacity for each HDD |
| USB Interface | Front panel: 1 × USB 2.0; Rear panel: 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 4/1 |
| Decoding Format | H.265/H.265+/H.264/H.264+/MPEG4 |
| Decoding Capability | 2-ch@12 MP (20 fps)/4-ch@8 MP (25 fps)/8-ch@ 4 MP (30 fps)/16-ch@1080p (30 fps) |
| Synchronous playback | 8-ch |
| Recording Resolution | 12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3MP/1080p/UXGA/720p/VGA/4CIF /DCIF/2CIF/CIF/QCIF |
| Interface | 8 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive Ethernet interfaces |
| Power | ≤ 120 W ≤ 180 W |
| Standard | IEEE 802.3 af/at |
| RAID Type | No |