
Hikvision
0,00 ₼
| Video Compression | H.265/H.264 |
| Encoding Resolution | High-definition stream: 1080p/720p/WD1/4CIF/VGA/CIF Standard-definition stream: WD1/4CIF/CIF Fluent stream: CIF/QVGA |
| Frame Rate | 1 to 25 fps (P)/30 fps (N) |
| Video Bitrate | 32 Kbps to 16 Mbps |
| Stream Type | Video & Audio, Video |
| Audio Compression | AAC |
| Audio Bitrate | 128 Kbps |
| IP Video Input | 5-ch Up to 2 MP resolution Support H.265/H.264 IP cameras |
| HDMI Output | 1-ch; 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 2K (2560 × 1440)/60 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| VGA Output | 1-ch; 1920 × 1080/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| HDMI Input | 1-ch; 4K (3840 × 2160)/30 Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1440 × 900/60 Hz, 1366 × 768/60 Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz, 800 × 600/60 Hz |
| HDMI Loopback | 1-ch (matching HDMI video in) |
| LCD Output | 15.6" TFT LCD FHD (1920 x 1080) |
| Audio Output | 1-ch dual track of 3.5 mm connector 1-ch dual track of green connector 1-ch dual track of HDMI interface |
| Audio Input | 1-ch dual track of 3.5 mm connector 1-ch dual track of RCA connector; Sampling rate: 48 KHz 6-ch single track of green connector; Sampling rate: 48 KHz |
| Audio Sampling Rate | 48 KHz |
| Network Interface | 2, RJ25 10M/100M/1000M Ethernet interface |
| Power Supply | 48 VDC, 2.5 A |
| Consumption | ≤ 120 W (with HDD) |
| Working Temperature | -10 °C to 45 °C (14 °F to 113 °F) |
| Working Humidity | 10% to 90% |
| Dimension (W × D × H) | 390 × 55 × 275 mm (15.4 × 2.2 × 10.8 inch) |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | 1 built-in 2.5-inch 1 TB SATA hard disk |
| Serial Interface | 1 RS-485, full duplex |
| USB Interface | 1× USB 2.0, 1 × USB 3.0 |
| Alarm In/Out | 1/1 |
| Synchronous playback | 1-ch |
| Dual-stream | Support |
| Interface | 4-ch, RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet interface |
| Power | Each interface ≤ 35 W, total power ≤ 60 W |
| Standard | IEEE802.3af/at |
| CE | EN50130-4, EN 61000-3-2,EN 61000-3-3,EN 55032 |