
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | iSCSI, RTSP, ONVIF, PSIA |
| Power supply | Redundancy (1 + 1) |
| Chassis | 19-inch 4U |
| Consumption(with HDDs) | Operating: ≤ 410 W (1398 BTU with 24 HDDs Rated: ≤ 875 W |
| Environment temperature | Operating: 5 °C to 35 °C (41 °F to 95 °F) Storing: -20 °C to +70 °C (-4 °F to +158 °F) |
| Humidity | Operating: 20% to 80% RH (non-condensing/frozen) Storing: 5% to 90% RH (non-condensing/frozen) |
| Dimensions(W × D × H) | 484 x 724 x 174 (19.1 x 28.5 x 6.9 in) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 40 kg (88.2 lb) |
| USB | 4 |
| VGA | 1 |
| Data network interface | 4, 1000M Ethernet interface (4 × 1GbE or 2 × 10GbE is extendable) |
| MiniSAS interface | Supported |
| Controller Parameters | SAS Interface (Upper-level) |
| COM | 1, for HyperTerminal or UPS |
| HDMI | 1 |
| Management network interface | 1, 100M Ethernet interface |
| HDD slot | 24 |
| Interface/capacity | SATA/1TB, 2TB, 3TB, 4TB, 6TB,8TB,10TB,12TB,14TB,16TB |
| Hot-swapping | Supported |
| HDD support | Single, RAID(Enterprise Hard Disk) |
| RAID | RAID 0, 1, 3, 5, 6, 10, 50, JBOD, hot spare |
| Structure | Server |
| Processor | Dual 64-bit multi-core processor |
| Cache | 8 GB (extendable to 128 GB) |
| Direct Streaming Mode: video (2 Mbps) + picture | 820-ch recording + playback |
| Video performance | 820 |
| Picture performance | 820 |
| Disk management | Disk inspection, alarm and repair |
| Logical volume management | iSCSI volume, video volume management |
| Recording mode | Timing recording, manual recording, dual-stream recording, alarm recording |
| Video protection | Lock key video, N+1 service protection, ANR, video loss detection and alarm |
| Searching mode | Search by time and event |
| Downloading mode | Quick download, batch download, download by segment, download by merging |
| Management mode | Web-based GUI, serial port CLI, centralized management of multiple devices |
| Alarm mode | Sound, light, email, message, web page |
| Log downloading | Download no web page |
| HDD Model | Hikvision,HK7216AH,16T; Hikvision,HK7210AH,10T; Hikvision,HK728TAH,8T; Hikvision,HK726TAH,6T; Hikvision,HK724TAH,4T; Seagate,ST16000NM000J,16T; Seagate,ST10000NM017B,10T; Seagate,ST8000NM017B,8T; Seagate,ST6000NM019B,6T; Seagate,ST4000NM000B,4T; |