
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | iSCSI, RTSP, ONVIF, PSIA |
| Power supply | Redundant |
| Chassis | 4U (19-inch height) |
| Consumption(with HDDs) | Working: ≤ 430W(1466 BTU with 24 HDDs);Rated: ≤ 800 W |
| Environment temperature | Working: +5 °C to +40 °C (41 °F to 104 °F);Storing: -40 °C to +55 °C (-104 °F to +131 °F) |
| Humidity | Working: 20% to 80%RH (non-condensing/frozen); Storing: 5% to 90%RH (non-condensing/frozen) |
| Dimensions(W × D × H) | 484 x 568 x 174mm (19.1 x 22.4 x 6.9 in) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 33.5kg |
| USB | 2 |
| Data network interface | 3, 1000M Ethernet interface |
| MiniSAS interface | Supported |
| COM | 1 |
| HDMI | 2 |
| Management network interface | 1, 1000M Ethernet interface |
| HDD slot | 24 |
| Interface/capacity | SATA/1TB, 2TB, 3TB, 4TB, 6TB,8TB,10TB,12TB,14TB,16TB |
| Hot-swapping | Supported |
| HDD support | Single, RAID(Enterprise Hard Disk) |
| RAID | RAID 0, 1, 3, 5, 6, 10, 50, JBOD, Hot-Spare |
| Structure | Single Controller |
| Processor | One controller (64-bit multi-core processor) |
| Cache | 4 GB (extendable to 32 GB) |
| Direct Streaming Mode: video (2 Mbps) + picture | 320-ch recording + playback |
| IPSAN Mode | 180-ch recording + playback |
| Video performance | 320 |
| Picture performance | 320 |
| Disk management | Disk inspection, alarm and repair |
| Logical volume management | iSCSI volume, video volume management |
| Recording mode | Timing recording, manual recording, dual-stream recording, alarm recording |
| Video protection | Lock key video, N+1 service protection, ANR, video loss detection and alarm |
| Searching mode | Search by time and event |
| Downloading mode | Quick download, batch download, download by segment, download by merging |
| Management mode | Web-based GUI, serial port CLI, centralized management of multiple devices |
| Alarm mode | Sound, light, email, message, web page |
| Log downloading | Download on web page |
| HDD Model | Hikvision,HK728TAH,8T; |