
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | iSCSI, RTSP, ONVIF, PSIA |
| Power supply | Redundant 1200W |
| Chassis | 8U (19-inch height) |
| Consumption(with HDDs) | Working: ≤ 850 |
| Environment temperature | Working: +5 °C to +40 °C (41 °F to 104 °F);Storing: -20 °C to +70 °C (-4 °F to +158 °F) |
| Humidity | Working: 20% to 80%RH (non-condensing/frozen); Storing: 5% to 90%RH (non-condensing/frozen) |
| Dimensions(W × D × H) | 486 x 776 x 344 mm (19.1 x 26.9 x 13.8 in) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 48kg |
| USB | 2*USB3.0,1*USB2.0 |
| Data network interface | 4, 1000M Ethernet interface(4 × GbE or 2 × 10GbE is extendable) |
| MiniSAS interface | 1 |
| COM | 1 |
| Management network interface | 1, 1000M Ethernet interface |
| HDD slot | 48 |
| Interface/capacity | SATA/1 TB, 2 TB, 3 TB, 4 TB, 6 TB, 8 TB, 10 TB, 12 TB, 14 TB, 16 TB |
| Hot-swapping | Supported |
| HDD support | RAID(Enterprise Hard Disk) |
| RAID | RAID 0, 1, 3, 5, 6, 10, 50,JBOD, Hot-Spare |
| Structure | Controller Structure |
| Processor | 64-bit multi-core processor |
| Cache | 8 GB (extendable to 64 GB) |
| Recording mode: video (2 Mbps) + picture | 512-ch |
| Picture performance | 200 |
| Video performance | 512 |
| Disk management | Disk inspection, alarm and repair |
| Logical volume management | iSCSI volume, video volume management |
| Recording mode | Timing recording, manual recording, alarm recording |
| Video protection | Lock key video, N+1 service protection, ANR, video loss detection and alarm |
| Searching mode | Search by time and event |
| Downloading mode | Quick download, batch download, download by segment, download by merging |
| Management mode | Web-based GUI, serial port CLI, centralized management of multiple devices |
| Alarm mode | Sound, light, email, message, web page |
| Log downloading | Download on web page |
| HDD Model | Hikvision,DS40HKAI-VX1,4T; Hikvision,DS60HKAI-VX1,6T; Hikvision,DS80HKAI-VX1,8T; Hikvision,DS100HKAI-VX1,10T; Hikvision,DS160HKAI-VX1,16T; |