
Hikvision
0,00 ₼
| Protocol | iSCSI, RTSP, ONVIF, PSIA |
| Power supply | Working: ≤ 507 W (1729 BTU with 24 HDDs); Rated: ≤ 800 W |
| Chassis | 4U (19-inch height) |
| Consumption(with HDDs) | Working: ≤ 480 |
| Environment temperature | Working: +5 °C to +40 °C (41 °F to 104 °F);Storing: -20 °C to +70 °C (-4 °F to +158 °F) |
| Humidity | Working: 20% to 80%RH (non-condensing/frozen); Storing: 5% to 90%RH (non-condensing/frozen) |
| Dimensions(W × D × H) | 448 x 702 x 173 mm (17.6 x 27.7 x 6.8 inch) |
| Weight (without HDDs) | ≤ 33.5 Kg (73.9 lb) |
| USB | 3 |
| Data network interface | 4, 1000M Ethernet interface (4 × 1GbE or 2 × 10GbE is extendable)/Controller |
| MiniSAS interface | 3 |
| COM | 1 |
| Management network interface | 1, 1000M Ethernet interface/Controller |
| HDD slot | 24 |
| Interface/capacity | SAS/4 TB, 6 TB, 8 TB, 10 TB, 16 TB |
| Hot-swapping | Supported |
| HDD support | RAID(Enterprise Hard Disk) |
| RAID | RAID 0, 1, 3, 5, 6, 10, 50,JBOD, Hot-Spare |
| Structure | Dual controller |
| Processor | 64-bit multi-core processor |
| Cache | 8 GB (extendable to 32 GB)/controller |
| Recording mode: video (2 Mbps) + picture | 512-ch |
| Video performance | 512 |
| Picture performance | 200 |
| Disk management | Disk inspection, alarm and repair |
| Logical volume management | iSCSI volume, video volume management |
| Recording mode | Timing recording, manual recording, alarm recording |
| Video protection | Lock key video, N+1 service protection, ANR, video loss detection and alarm |
| Searching mode | Search by time and event |
| Downloading mode | Quick download, batch download, download by segment, download by merging |
| Management mode | Web-based GUI, serial port CLI, centralized management of multiple devices |
| Alarm mode | Sound, light, email, message, web page |
| Log downloading | Download on web page |
| HDD Model | Seagate,ST16000NM004J,16T; Seagate,ST10000NM018B,10T; Seagate,ST8000NM018B,8T; Seagate,ST6000NM020B,6T; Seagate,ST4000NM001B,4T; |
| IPSAN mode | 300-ch |