
Hikvision
0,00 ₼
| Casing Material | Metal |
| VESA | 600 mm × 400 mm |
| Product Dimension (W × H × D) | 1210.93 mm × 681.77 mm × 69.04 mm (47.67'' × 26.84'' × 2.72'') |
| Package Dimensions (W × H × D) | 1308 mm × 834 mm × 221 mm (51.5 '' × 32.83 '' × 8.7 '') |
| Net Weight | 23.9 ± 0.5 kg (52.7 ± 1.1 lb) for single display |
| Gross Weight | 29.1 ± 0.5 kg (64.2 ± 1.1 lb) for carton with a single display |
| Packing List | Carton with a single display : LCD display × 1, power cable × 1, network cable × 1, 2-meter HDMI cable × 1, screw × 4, remote control × 1, IR receiver × 1, RS-232 converter × 1, quick start guide (multilingual) × 1, quick start guide (English) × 1, LCD Maintenance Notice × 1 |
| Video & Audio Input | VGA × 1, HDMI × 1, DVI × 1, DP × 1, USB × 1 |
| Video & Audio Output | HDMI × 1 |
| Control Interface | RS232 IN × 1, RS232 OUT × 1 |
| Screen Size | 55 inch |
| Active Display Area | 1209.6 (H) mm × 680.4 (V) mm |
| Backlight | Direct-lit LED backlight |
| Pixel Pitch | 0.63 mm |
| Physical Seam | 0.88 mm |
| Physical Seam Tolerance | ±0.8 mm |
| Physical Resolution | 1920 × 1080 |
| Brightness | 500 cd/m² |
| Color Temperature | 10,000 ± 1,000K |
| Viewing Angle | 178°(H)/178°(V) |
| Color Depth | 8 bit, 16.7 M |
| Contrast Ratio | 1200:1 |
| Response Time | 8 ms |
| Color Gamut | 72% NTSC |
| Surface Treatment | Haze25% ,3H |
| Power Supply | 100 to 240 VAC, 50/60 Hz |
| Power Consumption | ≤ 245 W |
| Standby Consumption | ≤ 0.5 W |
| Working Temperature | 0°C~40°C |
| Working Humidity | 20% RH to80% RH (without condensation) |
| Storage Temperature | -20°C~60°C |
| Storage Humidity | 10% RH to90% RH (without condensation) |
| LCD Technology | IPS |