
Hikvision
0,00 ₼
| Face Picture Format | JPG/JPEG, BMP, PNG, TIFF/TIF, Static GIF |
| Face Picture Requirement | Resolution: 106 × 126 to 16 MP (Picture size: ≤ 8 MB) Pupil distance: 20 to 200 pixels recommended Face angle deviation: less than 45° (horizontal); 20° (vertical) Face picture angle of list library: ≤ 25° (vertical); ≤ 30° (horizontal) Clear and complete without colored-glasses and light reflection The ratio of covered to overall area should be less than 20% Pupil distance: ≥ 40 pixels |
| Max. Arming Lists | 3 million |
| Face Picture Analysis and Comparison | The performance (Modeling OR Modeling + Matching): - Modeling: 240 images/second (snapshot small images) *6 - Modeling + Matching: 208 images/second (snapshot small images) *6 |
| Memory Parameters | 32 GB×12 |
| CPU | 5418Y*2 |
| Hard Disks | 480 GB*2 |
| GPU Cards | 6 × L2 |
| External Interfaces | USB 3.0 × 1 + USB 2.0 × 2 + VGA ×2 |
| Max. Power Consumption | 530W |
| Device Dimensions | 482 mm (W)*772.13mm(D) *86.8 mm(H) |
| Package Dimensions | 667mm(W)* 1010mm(L)* 327mm(H) |
| PSU | 1400 1+1 |
| Net Weight (Without Package) | 22kg |
| Gross Weight (With Package) | 33 kg |
| Storage and Transportation Temperature | -40 to 65°C (-40 to 149°F) |
| Authorization Type | Device Encryption |